<<< zpět na VANDRUJ.CZ

Jak vybrat boty a stvořit Kouřofoun (vloženo 7.1.2015)

Tak přišla zima a s tím spojený nákup vybavení pro přežití zimního období. Vyrazil jsem tedy na vandr koupit boty.

V Praze mne zaujal stylový krámek s nejrůznějšími prapodivnými věcmi. Za výlohou byly i boty- přesně ty co potřebuji (huňaté, vysoké pevné boty, omotané kožešinou, jaké nosí ti nejdrsnější vandráci). Neváhal jsem,vešel dovnitř a ihned popadl boty. Prodavačka mi boty vůbec nechtěla prodat. Po chvíli dohadování mi došlo, že se nacházím v Náprstkově muzeu (boty byly součástí expozice lovci mamutů, jak jsem později zjistil). Kožešiny jsem stále nechtěl pustit, ale nakonec mě hlídač přemluvil (jeho pleš mi způsobila návrat sněžné slepoty ,kterou jsem trpěl při delekých zimních výpravách kolem Berouna -jinak bych se jen tak nevzdal). Vyměnil jsem tedy kožešiny i boty za lízátko a volnou vstupenku.

Při prohlídce mne okamžitě zaujal komunikační prostředek severoamerických indiánu - pomocí přerušování kouře z ohňů dokázali bezdrátově přenášet zprávy na značné vzdálenosti. Napadla mě odvážná myšlenka - proč tímto způsobem nepřenášet mobilní data? Asi si říkáte že je to nesmysl, že za noci je to prakticky nepoužitelné a v případě že vodník Kebule vaří mlhu, je to nepoužitelné i za dne. Já si přesto myslel, že by to šlo a rozhodl se tuto myšlenku uskutečnit.

Po návratu domů jsem začal experimentovat. Úspěchy (i drobné neúspěchy při požáru stodoly) na sebe nenechaly dlouho čekat. Dnes již dokážu přenášet až několik slov za den. Vynález jsem pojmenoval Kouřofoun a chci kounkurovat mobilním operátorům. V případě zájmu o tuto službu mě prosím kontaktujte. V současné době jednáme s firmou solo Sušice (největší výrobna zápalek v ČR) ohleně slevy na jejich produky. Svým zákazníkům pak budeme moci dodávat aparáty za bezkonkurenční cenu.

<<< zpět na VANDRUJ.CZ

NAVRCHOLU.cz